Tatanka Wioska Indiańska Solca Mała

Z powodów problemów technicznych prosimy o dokonanie rezerwacji bezpośrednio w atrakcji turystycznej.

2. Wybierz bilety:

  • Wioska Indiańska
  • Polska
  • Łódzkie
  • Solca Mała
  • Solca Mała 22, 95-035 Ozorków

Wioska Indiańska Tatanka czynna jest:

W okresie 1 maja - 30 czerwca oraz 1 września - 30 września w weekendy w godz. 11:00 – 18:00.

W okresie wakacyjnym (1 lipca – 31 sierpnia) od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 – 18:00.

Opis

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w Wiosce Indiańskiej Tatanka osoby indywidualne wraz z rodzinami.

Podczas zwiedzania wioski z przewodnikiem oferujemy bardzo ciekawą opowieść przybliżającą kultury Indian Ameryki Północnej. Opowieści są poparte licznymi eksponatami gromadzonymi od ponad 20 lat przez właściciela, członka Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. W wiosce indiańskiej wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi, znajduje się jedyna w Polsce indiańska ziemianka (ponad 100 m2), w której urządzono muzeum z jedną z najbogatszych kolekcji replik indiańskiego rękodzieła. Na terenie wioski znajdują się również sauna indiańska, cmentarzyk i travois (indiański środek transportu). Na pobliskich pastwiskach pasą się konie w typie appaloosa (rasy wyhodowanej przez Indian Nez Perce).

Do dyspozycji zwiedzających (w cenie biletu) jest mini ZOO ze zwierzętami z Ameryki Północnej, plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu. W okresie od początku lipca do połowy września czynny jest labirynt w kukurydzy.

Po zakończonym zwiedzaniu zachęcamy do pozostania na terenie wioski indiańskiej i skorzystania z innych atrakcji (dodatkowo płatne gotówką na terenie wioski indiańskiej) takich jak:

 

strzelanie z łuku, rzut włócznią, rzucanie rzutkami do celu, rzucanie na bizonie rogi, walki na równoważni czejeńskiej oraz malowanie twarzy w indiańskie wzory. Po zabawie można rozpalić ognisko i upiec kiełbaski (kiełbaski należy przywieźć ze sobą).

 

Wioska Indiańska Tatanka mieści się we wsi Solca Mała między Ozorkowem a Łęczycą, woj. Łódzkie (blisko drogi krajowej nr 91). Można do nas dojechać również pociągiem. Wysiadka na stacji Sierpów, a następnie spacerem około 1,5 km w kierunku południowym, przez lasek.

Dostępne bilety

/10

Atrakcje w okolicy.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy.