Z powodów problemów technicznych prosimy o dokonanie rezerwacji bezpośrednio w atrakcji turystycznej.

2. Wybierz bilety:

  • Park miniatur
  • Polska
  • Dolnośląskie
  • Kłodzko
  • Noworudzka 11, Kłodzko
Godziny otwarcia są uzależnione od sezonu turystycznego.

Opis

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku jest jedynym w Polsce kompleksem rekreacyjno-edukacyjnym, który łączy park miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych, tworzących arboretum. Na powierzchni 20 000 m2 powstał wyjątkowej urody ogród, w którym zasadzono ponad pół tysiąca drzew i krzewów sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii.

Przepiękne, unikatowe kwiaty w ilości kilkudziesięciu tysięcy sztuk stanowią baśniową scenerię dla misternie wykonanych makiet, przedstawiających miniatury najważniejszych światowych obiektów oraz budowle z Ziemi Kłodzkiej, Wałbrzyskiej i najbliższych okolic. Znajdują się tu liczne obiekty o dużych wartościach architektonicznych i historycznych, w tym Pałac Zwinger z Drezna, Zamek Książ, Łuk Triumfalny, Fontanna Di Trevi czy Statua Wolności. Obecnie na terenie parku goście mogą podziwiać 40 miniatur, natomiast docelowo będzie ich ponad 100. Minieuroland jest miejscem rekreacji i rozrywki dla całych rodzin. Zwiedzający mają możliwość poznania historii miniaturowych obiektów, interesujących ciekawostek związanych z ich przeszłością oraz różnorodną roślinność. Dla zapewnienia im dodatkowych wrażeń przygotowano specjalną atrakcję pn. „Zostań odkrywcą Minieurolandu”, która łączy w sobie elementy gry terenowej. Opracowano dwa poziomy trudności – dla dzieci oraz dla dorosłych, dzięki czemu rodzice mogą wspólnie ze swoimi pociechami rozwiązywać zagadki i świetnie się przy tym bawić. W trosce o najmłodszych gości oraz dla zaspokojenia ich potrzeb na terenie Minieurolandu stworzono największy w regionie i bardzo nowoczesny plac zabaw.

Największym wydarzeniem spośród wielu atrakcji, jakie oferuje Park Miniatur Minieuroland podczas całego roku jest niewątpliwie Festiwal Kwiatów. Jest to impreza cykliczna, która trwa nieprzerwanie od połowy czerwca do końca października. W ramach tego wydarzenia posadzono ponad 50 000  jednorocznych kompozycji kwiatowych, tworzących bajkową scenerię dla misternie wykonanych makiet.

Zapraszamy do Minieurolandu - baśniowej krainy zapachów, kolorów i miniatur.


Dostępne bilety

/10

Atrakcje w okolicy.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy.