Z powodów problemów technicznych prosimy o dokonanie rezerwacji bezpośrednio w atrakcji turystycznej.

2. Wybierz bilety:

  • Tramwaj wodny
  • Polska
  • Kujawsko-Pomorskie
  • Bydgoszcz
  • Rybi Rynek Bydgoszcz

Linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II.  Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów.

Pytania w sprawie rejsów: +48 52 340 45 50

Opis

Linie tramwaju wodnego, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II.  Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras przy Rybim Rynku.

Bilety dostępne są przez Internet, w systemie tickeo.pl oraz stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji. Jest również możliwość zakupu biletu u załogi statku, ale tylko bezpośrednio przed wybranym rejsem, jeśli będą wolne miejsca.

1. Linia Słoneczna (Rybi Rynek - Hotel Słoneczny Młyn - Rybi Rynek)  

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 50 minut. Statek przepływa między innymi koło zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów czy obok znajdującego się na szlaku TeH2O budynku Gazowni Miejskiej. Wybierając się w rejs na tej trasie można także zobaczyć stare oraz nowe stanice wodne, a także zespół obiektów sportowych (HSW Łuczniczka, Torbyd, Artego Arena). Statek zawraca w stronę Rybiego Rynku przy hotelu Słoneczny Młyn.

UWAGA: Istnieje możliwość wejścia na pokład przy hotelu Słoneczny Młyn na podstawie zakupionego biletu w systemie Tickeo.pl. W przypadku wolnych miejsc na statku, na przystanku Hotel Słoneczny Młyn, można również kupić bilet u załogi. Statek dopływa do hotelu po około 20-25 minutach od wypłynięcia z Rybiego Rynku.

2. Linia Staromiejska

Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Statek mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu statek minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy, most Królowej Jadwigi i dopłynie do starych mostów kolejowych.

Ceny biletów (linia staromiejska i linia słoneczna): 10 zł bilet normalny | 7 zł bilet ulgowy

Regulamin Bydgoskiego Tramwaju Wodnego oraz informacje o uprawnieniach do przejazdów bezpłatnych i ulgowych znajdują się tutaj: http://www.visitbydgoszcz.pl/pl/odkryj/co-zrobic/93-tramwaj-wodny-w-bydgoszczy 

Uwaga:

Organizator zastrzega sobie prawo odwołania rejsu z przyczyn niezależnych od organizatora, takich jak: awaria statku, złe warunki atmosferyczne, zamknięcie szlaku żeglugowego i inne. Wówczas osoby, które zakupiły bilet zostaną poproszone o zmianę terminu rejsu lub zwrot biletu.

Więcej informacji dotyczących funkcjonowania tramwaju wodnego na stronie http://www.visitbydgoszcz.pl/pl/odkryj/co-zrobic/93-tramwaj-wodny-w-bydgoszczy 

Dostępne bilety

8,7/10
  • osób które odwiedziło tę atrakcję ją poleca
  • osób poleca tę atrakcję dla rodzin z dziećmi
  • osób poleca tę atrakcję na romantyczną randkę

Atrakcje w okolicy.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy.