Muzeum Archeologiczne w Biskupinie Biskupin

Z powodów problemów technicznych prosimy o dokonanie rezerwacji bezpośrednio w atrakcji turystycznej.

2. Wybierz bilety:

  • Muzeum
  • Polska
  • Kujawsko-Pomorskie
  • Biskupin
  • Biskupin 3, 88-410 Gąsawa

Godziny otwarcia:

maj – wrzesień: 9:00 – 18:00
listopad – marzec: 9:00 – 16:00
kwiecień - październik: 9:00 – 17:00

Opis

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej corocznej, największej imprezie – Festynie Archeologicznym. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Archeomarket. Od wymiany po stragany" i poświęcona jest dziejom handlu.

W czasie imprezy zaprezentujemy rozwój handlu od epoki kamienia przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, czyli w tym ostatnim przypadku czasy, kiedy kształtowała się większość istniejących dziś państw europejskich. Pokażemy wymianę „towar za towar”, która jest jedną z najstarszych, znanych i niekiedy wykorzystywanych po dzień dzisiejszy, metod transakcji. Opowiemy o tym, gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety i dlaczego nie zawsze traktowane były jako środek płatniczy o ustalonej wartości, jak to ma miejsce dzisiaj. Przybliżymy przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Zaprezentujemy wymianę dyplomatycznych darów pomiędzy europejskimi władcami. Wreszcie, postaramy się zaprezentować wymianę idei, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturowy dawnych mieszkańców Starego Kontynentu.

Przez dziewięć dni Muzeum będzie tętnić życiem. Rekonstrukcje wypełnią mieszkańcy, a dodatkową atrakcją będą inscenizacje, m.in. połączone z walkami wojowników. Sam Mieszko I stanie przed młodym cesarzem Ottonem III i podaruje mu niezwykły dar w postaci wielbłąda. Zostanie otwarty „Archeomarket”, gdzie prezentowane będą wzorowane na zabytkach towary. W tej „galerii” nie zabraknie kina z filmami o tematyce archeologicznej i historycznej oraz strefy zabaw z dawnymi grami i zabawami. Ponadto odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, prezentacje dawnych rzemiosł, koncerty muzyczne, warsztaty tańca oraz pokazy i degustacje dawnej kuchni. W pawilonie muzealnym można będzie zwiedzać towarzyszącą Festynowi wystawę „Od wymiany po stragany”, czyli kompendium wiedzy na temat historii handlu w Europie od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, szczególnie na terenach dzisiejszej Polski.

Dostępne bilety

8,6/10
  • osób które odwiedziło tę atrakcję ją poleca
  • osób poleca tę atrakcję dla rodzin z dziećmi

Atrakcje w okolicy.

Zapoznaj się z naszymi propozycjami ciekawych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy.